בין כל הפעילויות השוטפות של מסעדה, תהליך הוצאת המנות מהווה חלק עיקרי בתפקוד המערכת. על כלי ההגשה להיות נקיים ולהיות מוכנים להגשה בזמן המהיר ביותר. על שתי פעולות אלו אחראי מדיח הכלים התעשייתי שנמצא בכל מסעדה או אולם אירועים מתאים. תפקיד זה מאוד חשוב, ומעניק למנהל המסעדה את היכולת להתרכז בתפקוד המטבח, תפקוד המלצרים ושירות הלקוחות.

מדיחי הכלים יכולים למצוא את מקומם במגוון מיקומים שונים בהתאם למבנה המסעדה, ויכולים להופיע מתחת לדלפקים או בחדר המיועד לשטיפת כלים. למקרים בהם קצב הוצאות המנות גבוהה, יוכל לתפקד מדיח הכלים גם כמסוע, ובנוסף, קיימים גם מדיחים המיועדים למגשים וכלי הגשה גדולים מהרגיל. תפקוד טוב של המכשיר, הכרחי להתנהלות המסעדה באופן תקין וחשיבותו היא רבה. בהתאם, גם תחזוקת המכשיר צריכה להיות תקינה ולהתמודד עם נזקי קורוזיה, הצטברות אבנית או דליפות.

תחזוקה לוקה בחסר של מדיח הכלים התעשייתי, עלולה ליצור תקלות שהיו נמנעות על ידי תחזוקה ראויה. תקלה נפוצה במדיחי כלים, היא סתימה במתזי המים. תקלה זו, שיכולה להגיע על ידי מספר דרכים פשוטה לטיפול ופשוטה אף יותר למניעה. אך לא כל המכשירים זוכים לתחזוקה ראויה, ובמקרה כזה המסעדה עלולה לספוג עיכוב מיותר בקצב הזמנת המנות, להזמין טכנאי ובמקרה הטוב – לשלם רק על הביקור. מקרה מיותר זה היה נמנע על ידי תחזוקה מתאימה, וככלי משמעותי בתפקוד המסעדה ובחוויית הלקוח, הוא ראוי לתחזוקה נכונה ולתשומת לב ראויה.

חברת אספין כימיקלים מספקת שירותי טכנאים המספקים תחזוקה וטיפול בתקלות. תחזוקה טובה למדיח הכלים התעשייתי, תבטיח פעילות תקינה ויעילה של המדיח, ותמנע מקרים של עיכובי מנות, תלונות מצד הלקוחות ולפעמים אף החזרת מנות.

חברת אספין כימיקלים תשמח לייעץ לכם בנושאים אלו, ולהתאים לכם את המוצר המתאים ביותר לעסק שלכם. אנו מספקים את שירותי התחזוקה על ידי טכנאים מקצועיים ובמחירים אטרקטיביים!

צרו קשר ונשמח לעזור בכל שאלה!